Ana Sayfa HABERLER 14 Aralık 2017 214 Görüntüleme

STK’lar tek yürek oldu

Şereflikoçhisar ilçesinde sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan basın açıklamasında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Turmp’a tepki gösterilerek Kudüs’ün Müslümanların olduğuna vurgu yapıldı.
Tuzgölü meydanında gerçekleştirilen basın açıklamasına Eğitim Bir Sen, Türk Eğitim Sen, Sağlık Sen, Diyanet Sen, Türk Diyanet Vakıf Sen, Bağımsız Diyanet Sen, Anadolu Gençlik Derneği ilçe temsilcileri, Şereflikoçhisar İmam Hatip Okulları Mezunları Derneği, Şereflikoçhisar Tuzgölü Yardımlaşma Derneği, Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ziraat Odası, Bakkallar ve Bayiler Odası, Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifi ve Şoförler Odası temsilcileri katılım sağlayarak ortak basın açıklamasında bulundular.
Sivil Toplum Kuruluşlarına adına gerçekleştirilen ortak basın açıklamasını okuyan Eğitim Bir Sen İlçe temsilcisi Üzeyir Çetin son iki-üç asırdır İslam dünyasının yaşamış olduğu sıkıntılar, yüzyıl öncesinden Kudüs üzerinden sembolleşmiş ve 1945’ten itibaren Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa fiili olarak işgal edildiğini ifade ederek ‘’ Siyonizm’in Büyük İsrail Projesi’ni hayata geçirmek ve Arz-ı Mevud’u tamamlamak için yaptıkları saldırılar her geçen gün şiddetini artırarak devam etmektedir.
Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi de İsrail’i de hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır. ABD, Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Libya’ya İslam coğrafyasını kana boyayan seri bir katildir. Aynı ABD’nin Siyonist İşgalin ilk günlerinden beri terör şebekesi İsrail’i kanatları altına aldığını herkes görüyor. Elindeki kirli propaganda gücü ile İslam’ı ve Müslümanları terörle özdeşleştirmeye çalışan ABD’nin gerçekte kendisi tüm dünyadaki terör olaylarının müsebbibidir. Bir yerde masum sivillerin hedef alındığı saldırılar varsa, tetiği çeken hangi örgüt olursa olsun, arkasındaki azmettiriciler ABD ve İsrail’dir. Kadim bir İslam şehri olan Kudüs’ü, ilk kıblemiz olan Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak nitelendirmek ABD’nin bu coğrafyadaki tüm varlığının ve ilişkilerinin ciddi bir biçimde sorgulanacağı yeni bir süreci başlatacaktır. Siyonist kukla Trump, kısa sürede nasıl bir yanlışın içinde olduğunun farkına varacaktır. Kudüs bizim onurumuzdur, iffetimizdir. Kudüs’ü başkent olarak tanıyacağını ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını beyan eden Amerika’dır. O zaman yaptırımların da öfke selinin de ilk muhatabı Amerika olmalıdır. Biz Amerika’ya mecbur ya da mahkûm değiliz, olmamalıyız. Yapmamız gereken tüm İslam ülkeleri ve tüm mazlum halklar olarak birlikte hareket etmektir. Yapmamız gereken bölge başkentleriyle ve bölgenin Müslüman halklarıyla kucaklaşmaktır. Yapmamız gereken bu coğrafyanın Müslüman ya da gayrimüslim tüm unsurlarıyla adil bir birliktelik kurmaktır. Kimse kendi teslimiyetine bahaneler bulmasın, bundan sonra bulamaz da. Kudüs’e sahip çıkmayana sahip çıkılmayacaktır. Kudüs’ü Siyonist İsrail’e terk eden kendisini de terk edilmiş bulacaktır. Kudüs için adım atan kendi onurunu, iffetini, izzetini koruyacaktır. Kudüs, İslam’ındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır. Siyonist İsrail, Tel-Aviv de dahil işgal ettiği her karış topraktan sökülüp atılacaktır. Bu coğrafyada barışın iki şartı vardır: Bir. Amerika mutlaka evine geri dönecektir. İki. İsrail mutlaka işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacaktır. Bunlar hamaset değildir. Biz Allah’a ve ahiret gününe inanıyoruz. Roma ve Bizans’ın akıbeti ne olduysa Amerika ve İsrail’in akıbeti de o olacaktır. Sivil toplum kuruluşlarını ve vatandaşlarımızı bu konuda duyarlılığa ve seslerini yükseltmeye davet ediyoruz. Ülkemizin, İslam dünyasının ve dünyanın insanlığını yitirmemiş her ferdini Kudüs ortak paydasında buluşmaya davet ediyoruz. Kudüs hepimizindir. ‘’ dedi.kuds

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Karikatür:)

Karikatür:)

Tema Tasarım | Osgaka.com