Ana Sayfa HABERLER 20 Şubat 2014 post_views_covem Görüntüleme

Sözde değil özde

Günümüzde her şeydeki yozlaşma gibi değer yargılarımızda da büyük bir yozlaşma yaşanıyor. Eskiden insanları başkaları överdi ve başarılarını takdir ederek toplum onurlandırırdı. Şimdilerde kerameti kendinden menkul evliyalar türedi ve bunlar kendilerini kendileri övüyorlar. Oysa bizim kültürümüzde “iyi kızı el över, kötü kızı ise anası över” diye çok güzel bir tabir vardır.“Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim” sözü de bu meyanda bir sözdür. Yol arkadaşlarınız sizin aynanızdır.
Yerel Seçimlerde bir aşama daha aşıldı. Partiler başkan adaylarından sonra belediye meclis üyelerini de belirledi.Doğrusu çok vizyoner listeler olduğunu söyleyemeyeceğim.Beklediğimiz vasatta listeler oluşturulmuş.Ne yazık ki ,stratejiden yoksun bir çalışma gerçekleştirilmiş.Yinede ilçemiz için hayırlı olmasını temenni ediyor ve adaylara başarılar diliyorum.Şimdi sözde değil, özde derken neyi kastediyorum onu açıklamaya çalışayım.Bir adayımız broşürüne şu ifadeleri yazmış:“Siyasetin mimarı, sözünün eri,doğru, dürüst, dost doğru bir lider…!” ve devam etmiş “Şahsım ve nefsim için değil,ilçem ve ülkem için adayım” Öncelikle siyasetin mimarlığı nereden geliyor anlayamadık.Özgeçmişinde açıklanmayan kayıp bir altı yıl var.Demek ki o mimarlık orada kazanılmış.Söylediğine kendisi de inanmıyor olsa gerek ki, sözlerinin sonuna üç nokta ve ünlem işareti koymuş.Sözünün eri,doğru dürüst,dost doğru insanlar kurduğu partiden kovulmazlar.Acaba orada deniz bittiğinden yeni bir adrese gelinmiş olmasın!Mimarlık meselesine şöyle bakarsak haklı görülebilir.Başka bir partinin kurucu ilçe başkanı olmuş,görevden alınmış,sonra tekrar mücadele etmiş ve kaybetmiş ardından Aday Adayı olmuş ve Aday olamamış sonrada başka bir partiden Aday olmuş.Böyle bir kişi için diğer partiden Aday olmak belki bir anlamda mimarlık ve başarı sayılabilir.Tabii bu duruma o partinin acizliği ve basiretsizliği olarak da bakmak mümkün.Son günlerde yaşanan karmaşa ve partiye hizmet etmiş insanların liste dışında kalması da bir rahatsızlığın tezahürüdür.Liderlik sözü çok iddialı bir söz.Bu topraklarda öyle kolay kolay lider yetişmiyor.Bugün bu memlekette toplum parti genel başkanlarını bile çoğu kez lider kabul etmezken bu arkadaşımız lider sıfatını nereden alıyor bilmiyorum.Liderlik kursuna filan devam edip sertifika alarak kendisinin lider olduğu zehabına kapılmışta olabilir.Bu sıfatları insanlara toplum verir.Yazmakla onları taşıyor olmak yani sözde değil,özde olmak öyle çok kolay bir iş değildir.Eğer şahsınız ve nefsiniz için değilse, neden kurduğunuz partide değil de başka bir partide siyaset yapma ihtiyacını duydunuz? Dava adamları nefer olarak da hizmet eder. Tabi benlik davanız yoksa! Hiç kimse maval okumasın. Burası küçük bir ilçe herkes herkesi tanıyor. Siz yok saydığınız yılları yazmasanız da insanlar her şeyin farkında. Hani derler ya “biz kırk kişiyiz birbirimizi biliriz” diye. Deve kuşu gibi kafanızı kuma gömerek saklanamazsınız. Çünkü bugüne kadar kimse güneşi balçıkla sıvamayı başaramadı.
Saygılarımla…

ata

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

MHP kongresi yapıldı

MHP kongresi yapıldı

Tema Tasarım | Osgaka.com