Onların var bizim yok

0
357

Evren Belediye Başkanlığı ve Ankara Kalkınma Ajansı işbirliği ile hayata geçirilen su ürünleri soğuk hava deposu projesi tamamlanarak hizmete açıldı.
Evren Belediye Başkanlığı tarafından Ankara Kalkınma Ajansına sunulan proje sayesinde Ankara’nın balıkçılık merkezi olması hedeflenen Evren’de tutulan balıkların bu soğuk hava depolarında muhafaza edilerek sürekli taze kalarak stoklanmasına olanak sağlanabilecek. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Evren’e verilen balıkçı kayıkları ile ilçedeki faaliyetlerin artırılması hedeflenirken soğuk hava deposu düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Evren Kaymakamlığı ve Evren Belediye Başkanlığı tarafından başvurusu yapılan ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Evren’in Keşfedilmeyen Lezzeti Balık” projesinin kapanış toplantısı Evren Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Evren Kaymakamı Ahmet Güneri , Evren Belediye Başkanı, Abdülkadir Demirci, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Tarman ve Ankara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Uzmanı Mustafa Akbay katıldı.
Evren Belediyesi’ nin, Ankara Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa yürüttükleri proje kapsamında, ilçemizdeki kayıkçıların kullanımı için yapılmasına karar verilen soğuk hava deposunun açılışı yapıldı. Kasım 2015’te inşaatı için ilçede alan tespiti yapılarak, yer tahsisi yapılan depo 5 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.380 metreküp olan soğuk hava deposunun yapımında en son teknolojiden faydalanıldı.

evren

TEILEN
Önceki İçerikCemre AVM 17 yaşında
Sonraki İçerikBabacan ziyareti

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER