Ana Sayfa HABERLER 28 Ağustos 2014 post_views_covan Görüntüleme

Okul Müdürlerinde değişim

Milli Eğitim Bakanlığının Yeni Yönetici Görevlendirme-Atama Yönetmeliği Haziran 2014 yayınlanmasıyla Milli Eğitim camiasında bir çok yöneticinin görev süresi dolmuş ve görev yerini değiştirmek zorunda kalmıştı. Şereflikoçhisar’da eğitim camiasının merakla beklediği yeni yönetici görevlendirmeleri henüz netlik kazanmadı. Yapılan değerlendirmenin ardından 75 ve üzeri puan alan okul müdürleri arasında liselerde 3 müdür mevcut görevinde kalırken ilk ve ortaokullarda 3 müdür ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü, müdürlük için başvuruda bulunma hakkını elde ettiler.
Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim kurumları yöneticilarinin değerlendirme sonucunda 75 ve üzeri puan alan Şereflikoçhisar’daki idarecileri şu şekilde açıkladı;
Liselerde; Halis Uçar Dr. Sabiha Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kadir Güzel Şereflikoçhisar Anadolu Lisesi, Atilla Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi, İlk ve ortaokullarda; Üzeyir Çetin Fatih İlkokulu, Tuncay Yılmaz Şehit Volkan Alıcı Ortaokulu, Muharrem Çetin Atatürk İlkokulu ve Şahin Yiğit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü.
Herşey henüz bitmedi
Yapılan değerlendirme anketlerinin ardından 75 puan alamayan fakat yönetici olarak görev almak isteyenler Ankara’da mülakata girecekler. Anketlerden aldıkları puan ile Ankara’da yapılacak olan mülakattan alacakları puanların %50’lik oranları toplanacak ve geçer puanı aldıktan sonra başvuruda bulunabilecekler.
Öte yandan bu aşamada da okul yöneticileri kadrolarında boşluk oluştuğu takdirde okul müdürlükleri için yapılan müracaatlar değerlendirilecek.
Müdürlerin neredeyse tamamı değişiyor
Yapılan değerlendirmelerin ardından Şereflikoçhisar’da uzun yıllar yönetici olarak görev yapan eğitimciler bundan sonraki süreçte derslere girebilecekler. Şereflikoçhisar gibi ülkenin dört bir yanında okulların müdürleri neredeyse tamamen değişiyor. Yapılan değerlendirmelerde 75 puanın altında kalan ve uzun süredir müdürlük görevini yürüten şu an itibariyle müdürlük görevlendirmeleri sona eren idareciler şu şekilde belirtildi; Resul Yıldız Kız Meslek Lisesi Müdürü yurt dışı nedeniyle müdürlük görevi sona erdi, Endüstri Meslek Lisesi’nin okul müdürlüğü vekaleten yapılmaktaydı, Nizamettin Özdemir Tuzgölü Anadolu Lisesi, Erbil Kök Emek İlkokulu, Ömer Can İbrahim Baltacı İlkokulu, Köksal Yalman Mustafa Üstündağ İlkokulu, Ömer Faruk Alp Zafer İlkokulu, Salih Doğangüzel Tuzgölü İlkokulu, Tevfik Güçlü Toki ilkokulu, Mehmetçik ve Mustafacık ilkokullarında müdürlük görevleri vekaleten yapılmaktaydı.
Anketler Yapıldı
Şereflikoçhisar’da Okul yöneticilerinin atanmasında en önemli etkenlerin başında yapılan anketler yer aldı. En kıdemli öğretmen en kıdemsiz öğretmen komisyonda yer alan 2 öğretmen ile Okul aile birliği başkan ve yardımcısının katıldığı anketlerde bu kişiler okul müdürlerini ankette değerlendirdi.
Yapılan anketlerde yukarıdaki kişilerden oluşan heyet okul müdürüne tam 40 puan kadar verebildi. Geriye kalan puan ise İlçe Milli Eğitim Müdürü ve bağlı bulunduğu Şube Müdürü tarafından verildi.
Yapılan değerlendirme anketlerinin ardından ilçe genelinde okulların müdürlerinin büyük bir kısmı 75 puanın altında kalırken bir çok başarılı çalışmanın altına imza atan okul müdürleri tekrar müdürlük için başvuru yapma fırsatını elde edemediler.
Okulların yeni müdürlerinin önümüzdeki hafta içerisinde net olarak belirlenmesi bekleniyor. Yeni dönemde yeni müdürler okullarda görev yapacaklar.

OKUL

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com