Ana Sayfa HABERLER 23 Ekim 2014 post_views_couzo Görüntüleme

Küskünleri barıştırmanın kolay yolu

2015 yılında yapılacak olan genel seçimler için partiler çalışmalarına start verdi. Her parti seçim çalışma takvimini hazırladı teşkilatlarında uygulamaya başladı.
Hafta sonunda AK Parti cephesinde 64 mahalleyi kapsayan delege seçimleri gerçekleştirildi. AK Parti İlçe Başkanı Memiş Çelik izlediği politikayla küskün partilileri yeniden teşkilata kazandırmak için partinin kuruluşundan bu yana AK Parti’de aktif olarak görev yapan partililerin delege olması için büyük bir çaba sarfetti. Memiş Çelik’in bu tutumu particilik anlayışının kuvvetlendirilmesine neden olurken daha önceki dönemlerde delegeler arasında yer almayan isimler yeniden delege olarak adlandırıldı.
Daha önceki dönemlerde delege olarak AK parti’de yer almayan bir çok isimin bu şekilde tekrar partiye kazandırılarak kaybedilen güçlerin tekrar kazandırılması siyasetin mantıkla yapılabildiğinin bir göstergesi olarak partililer tarafından kabul görüyor.
Şereflikoçhisar’ın hükümet destekli bir belediye olabilmesi için yerel seçimlerde başlatılan çalışmaların devamı olarak nitelendirilen genel seçim çalışmalarında AK Parti ilçede tek listeyle 30 Kasım’da olağan genel kurul toplantısını yapacak.
17 Aralık rüzgarının ardından AK Parti tüm teşkilatlarında yeniden yapılandırmaya gitmiş ‘‘Kendi güvendiği adamlarını’’ yönetim kadrolarına yerleştirmişti.
Sürecin bu şekilde başlamasıyla birlikte ülke genelinde bulunan tüm teşkilatlardaki olağan genel kurullarda yeni göreve gelen ilçe başkanlarının tekrar tek liseyle olağan genel kurullarını yapması için Genel Merkez tarafından yönlendirmelerin yapıldığı alınan duyumlar arasında yer alıyor.
Sonucu daha şimdiden bilinen Şereflikoçhisar’daki AK Parti olağan genel kurul toplantısının 30 Kasım’da resmiyete dönüşmesi planlanıyor.
AK Parti cephesinin bu tutumu özellikle muhalif kesimlerin büyük tepkisini toplamaya devam ediyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin ardından yapılan olağan üstü genel kurul toplantısında Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkan olması günler önceden bilinmiş ve bu tavır ana muhalefet tarafından anti- demokratik bir tutum olarak nitelendirilmişti.
İlçede yapılacak olan AK Parti’nin olağan genel kurul toplantısı öncesi Memiş Çelik düzenlemiş olduğu basın toplantısında ‘‘Seçimlere tek listeyle girilmesini genel merkez istiyor’’ ifadelerine yer verdi fakat sözlerinin devamında ‘‘Seçimlere girmek isteyenleri engelleyecek halimiz yok aday olmak isteyen olabilir’’ diyerek parti teşkilatında demokratik bir ortamda seçimlerin yapılabileceğini ifade etti.
CHP iç tüzük gereği yaptığı ilçe danışma kurulu toplantısında partililerle bir araya geldi. Programa katılan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerde partide belirgin bir şekilde kaybedilen güven duygusunun tekrar kazandırılmasına yönelik konuşmalar yapmak yerine hükümeti eleştirdi.
Şereflikoçhisar’ın istikbalinin söz konusu olduğu siyasal anlamda ilçe çıkarlarının ön plana çıkraılması aşamasında ilçemiz için hayırlı olanların şahıs, parti yada grupların yönetim kadrolarında yer almasını temenni ediyorum.
Saygılarımla….

ataly

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Belediye gelirlerine %10 zam

Belediye gelirlerine %10 zam

Tema Tasarım | Osgaka.com