Ana Sayfa HABERLER 21 Ağustos 2014 post_views_covbl Görüntüleme

İstemeyi bilmek

Allah her beldeye farklı nimetler ihsan etmiş ve bu nimetler çoğu zaman o beldede yaşayan insanların hayatını kolaylaştırmıştır. Nimetin kıymetini bilemeyenler gerektiği gibi istifade edememişler ve bazen de kıymeti bilinmeyen nimetler elden alınmıştır. Tıpkı Tuzgölü örneğinde olduğu gibi. Yıllarca E-90 üzerinde yer almışız ve Tuzgölü gibi eşiz bir nimete sahip olmuşuz ama ne yazık ki basiretsiz idareciler sebebiyle bunlardan yeterince istifade edememişiz. Mukadder olan olmuş ve göl büyük oranda elimizden ve kontrolümüzden çıkmıştır. Sınırlarımızda olmasına rağmen ondan layıkıyla istifade ettiğimiz söylenemez. Nimetler elden gitmeden kıymetini bilmek ve her türlü gayret ve çabayı göstererek ilgili yerlerden ne gerekiyorsa yapıp yatırım almak gerekiyor.
Evren’e Büyükşehir’den destek eli uzandı. Evren’in gelişimi için Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek sözünü tuttu ve ekiplerini harekete geçirdi. Hirfanlı Barajı kıyısında olması nedeniyle Evren halkının önemli bir kısmı geçimini balıkçılıktan sağlıyor. Eski ve ilkel yöntemlerle yapılan balıkçılığın geliştirilmesi ve Evren ekonomisine daha önemli katkı sağlayabilmesi için Büyükşehir bu alanda öncü rol oynuyor. Bu arada Sayın Evren Belediye Başkanı’nın üstün gayretleri ve istemeyi bilme noktasındaki siyasi tecrübesini de teslim ve takdir etmek gerekiyor. Demek ki, yeterince isteyip gayret gösterince oluyor. Evren, Büyükşehir Ankara Bülteni’nde iki sayfa olarak yer almış ve Ankara kamuoyu Evren’den haberdar olmuştur. Büyükşehir Evren’de balıkçılık faaliyetlerinin daha ekonomik ve teknik olarak yapılabilmesi için motorlu balıkçı kayıklarını ve av malzemelerini Evren Belediyesi’ne bedelsiz olarak verecek. Evren eğer konumunun ve şansının farkında olur ve bu yönde gayret sarf ederse Ankara’nın turizm incilerinden birisi olacaktır. Ankara için bir çeşit deniz görevi görecektir. Yeterince çalışılırsa Evren bir tatil beldesine dönüşecektir. Benzer çalışmaları ilçemiz adına da görmek istiyor ve Büyükşehir Ankara Bülteni’nde yatırım ve başarılarımızla yer almak istiyoruz.
*****
Geçen haftaki yazımızda muhalefet sorunu üzerinde durmuş ve ders çıkarmak gerektiğini söylemiştik. Parti tabanlarında oluşan hoşnutsuzluklar CHP parti tavanına yansımış ve kongre kararı alınmıştır. Yeni oluşacak manzaranın ülkedeki muhalefet ve siyaset anlayışına yeni bir soluk getirmesini ümit ediyoruz. Seçim sonrası başarısızlık ve hoşnutsuzluk ilçemiz CHP teşkilatına da yansımış ve Başkan Yardımcısı Ömer Karacan yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından alınan sonuçlar nedeniyle partisindeki görevinden istifa etmiştir. Hemşerimizin yaptığı özeleştiri siyaset üslubu ve ilkeli davranmak adına son derece önemlidir. Başarısız olanlar nöbeti devretmeli ve koltuğa yapışmamalıdırlar. Bizde hemşerimiz gibi düşünüyoruz. Başarısızlık söz konusu olduğunda istifa etmek onurlu ve özgür insanların tavrıdır ve siyasetin önünü açacak olan da bu erdemli tavırdır. Başkaları da aynı tavrı göstermeli partilerinin ve ülke siyasetinin önünü açmalıdırlar. Ömer Bey’i tebrik ediyor ve hayatında başarılar diliyoruz. Bulunduğu koltuğu dolduramayanlar ve başarısız olanlar o makamları işgal etmemeli ve derhal yerlerini yeni aktörlere devretmelidirler.
Saygılarımla…

ataly

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Evren aynı sofrada

Evren aynı sofrada

Tema Tasarım | Osgaka.com