Ana Sayfa HABERLER 11 Aralık 2014 308 Görüntüleme

İl olma tartışmalarına kimler destek veriyor

Geçtiğimiz günlerde Ticaret Odası Başkanı Yasin Tekin’in Şereflikoçhisar’ın il olmasının hayal olmadığını dile getirerek bu yönde çalışmaların yapılması gerektiğine yönelik yaptığı basın açıklamasının ardından kamuoyunun nabzını tutmaya devam ediyoruz. Şereflikoçhisar’da il olma konusunda siyasiler ve oda başkanları düşüncelerini ifade ederek il olma konusundaki fikirlerini beyan ettiler.
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin Şereflikoçhisar’ın il olma konusundaki düşüncelerini ifade ederek ‘’Şereflikoçhisar’ın il olmasını büyümesini istiyoruz fakat bunun bir siyasi karar olduğunu da biliyoruz” dedi.
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin yaptığı konuşmasında; “. Biz il olmayı beklemeden üzerimize düşen mevcut sorunları çözmemiz gerekiyor. Doğalgaz gelecek, Organize Sanayi Bölgesi olacak, Yüksekokullarımız çoğalıyor. Özellikle OSB açıldıktan sonra bana göre il olma ihtiyacı da duymayacağız. Tabi il olmak ilçemize büyüklük ve gelişme sağlayacaktır. Bu konuda tek vücut, tek yürek olabilirsek ve bütün sorunları bu bağlamda ele alabilirsek bu işin üstesinden geliriz. Ben değil biz olarak hareket etmemiz lazım. İl olmanın ilçemize getireceği avantajları ve fırsatları görmemiz lazım. Sadece günü kurtaran bir politika ile değil de gelecek nesillere bırakabileceğimiz büyük, güçlü bir Şereflikoçhisar oluşturmamız lazım. Bu konuda ben ve Yönetim Kurulu arkadaşımla esnaf kardeşlerim taşın altına elini değil vücudunu koyacaktır. Biz Şereflikoçhisar’ın esnaf olarak her zaman üzerime düşen görevi layıkıyla yaptık, bu konuda da gereken görevi yapacağız. Nasıl ki doğalgaz da İlçe olarak bir seferberlik başlattık ve doğalgazı ilçemize kazandırdık. Bu konuda da gereken seferberliği başlatmalıyız. Aksaray’a bağlanma konusunda önceki dönemlerde gereken çalışmaları iyi olarak yapamadık. Bundan 8-10 yıl önce bir araya geldiğimizde tek yürek olamadık. O zamanki koşullarda Aksaray’a bağlanmak mantıklı ve karlı idi. Şimdi Aksaray’a bağlanmanın ekonomik açıdan bir önemi kalmadı. Biz Aksaray’a bağlanmak yerine bütün gücümüzü ve enerjimizi il olma konusuna yönlendirmeliyiz.”dedi.
Şoförler Odası Başkanı Mustafa Alıcı ise Şereflikoçhisar’ın il olma konusunda yaptığı açıklamasında 1989 yılında Aksaray’a kaptırılan illik mücadelesinde Şereflikoçhisarlılara bir misyon yüklenerek bu yolda çalışmaların yapılmasını gerektiğine dikkat çeken Alıcı ; “Şereflikoçhisar’ın il olması için yapılacak her türlü profesyonel faaliyetlere katılarak, canla başla bütün üyelerimizle birlikte gereken çalışmaları yapmaya hazırız. Şunu belirtmek istiyorum yeni il olan ilçeleri inceleyerek ne eksiklerimiz var ne fazlalıklarımız var etüd çalışması yaparak, kamu kurum ve kuruluşlarını ikna ederek illik hakkında bilgi, beceri ve kabiliyetle reklamları yaparak hükümeti illik davamıza inandırmamız gerekiyor, bizler Ticaret Odası Başkanı Yasin Tekin tarafından ortaya çıkarılan bu kıvılcımın ateş topuna dönüştürebiliriz, Şoförler Odası Başkanı Mustafa Alıcı olarak hem yönetim kurulu hem de üyelerim adına temsil bazında her türlü katkı sağlayacağıma, Şereflikoçhisar sınırlarını il olarak değiştirmeye çalışacağız” dedi.
İl olma konusunda iktidar partisi AK Parti’nin İlçe Başkanı Sait Başaran düşüncelerini ifade ederek Genel merkezin vereceği karar ve yönlendirmelerle çalışmalara destek verebileceklerini ifade etti. AK Parti İlçe Başkanı Başaran yaptığı konuşmasında; “Şereflikoçhisar’ın il olmasını isteriz bunu konuşmak için erken önümüzde genel seçimler var, bölge milletvekillerimizin kimler olacağını bilmiyoruz, yeni seçilen milletvekilleriyle görüşülebilir, Türkiye’de 920 ilçenin çoğunun hayali il olmak, parti ve siyasi büyüklerimizin, Ankara’nın karar ve yönlendirmelerine göre destek verebiliriz” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Sinan Ekinci Şereflikoçhisar’ın şu anki durumda il olmasının hayal olduğuna dikkat çekerek; ‘’Şereflikoçhisar’ın şu durumda, şu pozisyonda il olması hayaldir, bizlerde Şereflikoçhisar’ın il olmasını isteriz ama ilçenin il olması konusunda bir çalışma yada faaliyet yok, yerel ve genel iktidarda il olma konusunda bir çalışma yapılmıyor’’dedi.
Şereflikoçhisar’ın Aksaray’a bağlanıp bağlanmaması hususunda da düşüncelerini ifade eden MHP İlçe Başkanı Sinan Ekinci ‘’Şereflikoçhisar’ın Aksaray’a bağlanması için çok geç kalındı, bu saatten sonra da Şereflikoçhisar’ın Aksaray’a bağlanması bir şey ifade etmeyecektir’’ dedi.

il olmak

 

 

Yorumlar

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  • aCEKET68 :

    Mart 11, 2016-10:06 am

    🙂 yazzzik

Tema Tasarım | Osgaka.com