Ana Sayfa HABERLER 9 Ekim 2014 post_views_couxk Görüntüleme

Camiler arınma yeridir

Camilerin önemi dinimiz için oldukça mühim bir noktadadır. Camiler tarihtir, medeniyettir, ibadettir, eşitliktir, birliktir, sohbettir, sevgidir, tevekküldür.
Sevgiyi, birliği, beraberliği ve bilgiyi öğreten camiler bizlerin arınma yerleridir. Camilere giden her inanan kalbini, gönlünü, yaslayacak bir yer aradığında caminin şefkat ellerinin açık olduğunu bilir.
Camiler şefkatin bitmediği sığınma yeridir.Bütün bu güzellikleri bünyesinde barındıran camilerin kıymetini bizlerden daha iyi bilen, meslekleri camiler ve din olan kişiler uslüp, konuşma ve davranışlarına herkesten daha çok dikkat ederek örnek olan bireyler olduklarını unutmamalılardır.
Bayram sabahı tüm güzel duygular içerisinde camilere koşan vatandaşlar bilmediklerini öğrenmek, öğrendiklerini pekiştirmek için verilen vaazları can kulağı ile dinleyerek, aldıkları bilgileri kendi yaşantılarına entegre etme arayışı içerisindedirler.
Kurban bayramında en önemli ibadetlerden olan bayram namazını kılmak için erkenden saf tutup omuz omuza oturan inanlar birlik ve beraberlik içerisinde ibadetlerini gerçekleştirmek için bu kutsal mekanlarda yerlerini almışlardı. Fakat camide vaaz veren şahısın kendi problemlerini bu kutsal mekanda dile getirmesi kendi egosunu tatmin etmekten başka bir şey değildi.
Tam da fitne ve fesatın kötülüklerinin anlatıldığı esnada genelleme yaparak ilçedeki tüm yerel gazetelere çamur atmak gibi kötü bir zihniyetin bu şekilde konuşması camideki onlarca vatandaş tarafından da ayıplanmış, yadırganmıştı.
Vaaz veren şahsın bu şekilde bir çıkış yapmak için cemaatin en yoğun olarak kullandığı bayram namazını tercih ettiğini anlamak aslında pek zor da değil. Hitap edebileceği en yoğun kalabalık insan topluluğunu ele geçirmişken böylesine çirkin ithamlarda bulunarak yerel gazetelerin araya fitne soktuğunu ima etmesi hiç bir şekilde hoş olmayan bir tabloyu ortaya çıkardı.
Şahsi problemlerini, problem yaşadığın insanla muhattap olarak halletmek yerine tertemiz duyguların yaşandığı camide ifade etmesi elindeki yetkiyi kendi kurallarına göre oynamanı göstermez.
*****
Şereflikoçhisar’ı ayağa kaldıracak dev projelerin başında yer alan Organize Sanayi Bölgesi konusunda yapılan çalışmalar ilçe halkını heyecanlandırmaya yetiyor. Vatandaş artık 30 yıldır sadece adı olan fakat somut hiç bir şeyi olmayan Organize Sanayi Bölgesinin faaliyete girmesini bekliyor.
Organize sanayi bölgesinde somut adımların atılmasıyla birlikte vatandaşlar ve yatırımcılar artık kaybolan girişimci ruhlarını yeniden harekete geçirebileceklerdir. Organize sanayi bölgesinin kurulup faaliyete geçmesi ilçeninde düz orantılı bir şekilde büyüyüp gelişmesine doğrudan etken edecek en önemli unsurların başında yer alacaktır.
Organize Sanayi Bölgesinin hayata geçirilmesi için emeklerini sarf eden iktidar, muhalefet her kimin emeği varsa bu memleket bu isimleri asla unutmayacaktır.
Organize sanayi bölgesi ile ilçe ekonomisi tuzlaların özelleştirilmesinden sonra giden canlılığı yeniden yakalayacak, istihdam alanları artarak ilçe nüfusu artacak, kırsal yaşantıdan kentsel yaşantıya dönüşün en büyük tetikleyicisi olacaktır.
Organize Sanayi Bölgesinin can bulması, güçlü, aydınlık ve marka bir Şereflikoçhisar için sivil toplum örgütleri, odalar, dernekler, iktidar ve muhalefetin birlik ve beraberlik içinde bu sınavdanda başarıyla çıkması temennileriyle.

Saygılarımla….

ATALY

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com