Ana Sayfa HABERLER 19 Mayıs 2017 1701 Görüntüleme

Belediyeye FETÖ soruşturması iddiası

İçişleri Bakanlığı tarafından iki müfettişin İlçemiz belediyesinde FETÖ’ye yönelik soruşturma yaptığı ileri sürülüyor. Konu ile ilgili ilçemizde bazı kişilerin ifadesine başvurulduğu, ifadesi alınan kişi ya da kişilere Belediye Başkanı Ferda Polat hakkında FETÖ ile ilgili bazı soruların sorulduğu iddia ediliyor. FETÖ Terör Örgütü’ne geçmiş yıllarda yada geçmiş aylarda bir takım yakınlık duyulduğu, işe alımlarda ve bazı kaçak yapılar konusunda adımların geç atılması iddiası ile müfettiş atandığı, müfettişlerin geçtiğimiz hafta içerisinde Belediyede bir oda tahsis ederek çalışmalarına başladığı ve halen devam ettiği öğrenildi. Öte yandan kamuoyunda ise 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilçemizden bazı kişilerin Belediye Başkanı Ferda Polat hakkında suç duyurusunda bulunması nedeniyle soruşturma başlatıldığı konuşuluyor. Konu ile ilgili ilçemizde bazı kişilere Belediye Başkanı hakkında FETÖ’den dolayı bazı soruların sorulduğu ve ifadelerinin alındığı edinilen bilgiler arasında yer alıyor. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlayan ve halen devam eden FETÖ operasyonuna ilçemiz belediyesinin isminin karıştığı, ilçemiz Belediye Başkanının da bu yönde ifadesine başvurulduğu son günlerde kamuoyu tarafından konuşulmaya başlandı. Konuyu araştıran gazetemiz yetkilisi, ilçemize geçtiğimiz hafta içerisinde İçişleri Bakanlığından iki Mülkiye Müfettişin geldiği, bu müfettişlerin kendilerine Belediye binasında bir oda tahsis ettiği ve çalışmalara başladığı bilgisine ulaştı.

SÜREÇ NASIL
BAŞLADI?
İlçemiz Belediyesinin FETÖ soruşturmasına isminin karışmasının temel nedenleri arasında, ilçemizde bir yada birkaç kişinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Belediye Başkanı hakkında İçişleri Bakanlığına bazı bilgi ve belgelerle suç duyurusunda bulunulması ile başladığı iddialar arasında yer alıyor. İlçemiz Belediyesinin FETÖ ile mücadelesinde FETÖ’den halen tutuklu bulunan bazı esnafların kaçak olduğu iddia edilen yapılarını yıkmaması yada yıkımda geç kalınması nedeniyle başlayan şikayet olayının devamında ise, Belediye bünyesinde sözleşmeli olarak çalışan bir kişinin FETÖ kapsamında tutuklanmasından tutunda, bu yapıya mensup kişilerle olan yakınlıklara, İŞ-KUR bünyesinde işe alımlara dahi bakıldığı konuşuluyor.
KAÇAK YAPILARIN
YIKILMAMASI
SORUN YARATTI!
İlçemizde yıllarca dershane olarak görev yapan Maltepe dershanesinin üst katlarının kaçak yapı olması ve buna yıllarca Belediye tarafından göz yumulduğu iddiası ile, yıkım yapılmaması, kaçak yapının ilçemizde yayın yapan gazeteler tarafından haber yapılması sonrası yıkılması bir yerde soruşturmayı tetikleyen konuların başında yer aldığı iddia ediliyor. Bunun yanı sıra yine ilçemizde bazı iş yerlerinin teras katlarında yaşanılan sorunlar ve hemen ardından yıkım kararının gelmesi ve yıkımların neden aylar hatta yıllar önce değil de 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yıkılması gibi nedenlerden dolayı soruşturmanın derinleştirildiği kulaktan kulağa dolaşmaya başladı.
İŞKUR ve İŞÇİ
ALIMLARI MERCEK
ALTINDA
Soruşturmanın başka dikkat çeken konuları ise, FETÖ’ye yakın olduğu ileri sürülen bazı kişilerin Belediye aracılığı ile İŞ-KUR’da göreve başlatıldığı ve yine FETÖ’ye yakın olduğu ileri sürülen ve halen tutuklu bulunan bir kişinin İlçe teşkilatı ve bazı Belediye Meclis Üyelerinin ikazlarına rağmen Belediyede sözleşmeli olarak çalışmaya devam ettirildiği bu nedenle FETÖ’ye yakınlık duyulduğu suçlamalarının yer aldığı iddia ediliyor.
KAYYUM ATAMASI
mı YAPILACAK?
Dile getirilen ve kulaktan kulağa söylenen sözler arasında en çarpıcı olanı ise Belediye başkanlığına kayyum ataması olarak dile getiriliyor. Belediye Başkanı Ferda Polat’ın bahse konu şikayetlerle ilgili olarak görevini yapmadığını yada zaman zaman göz yumduğu iddiaları sonrası kamuoyunda Belediye Başkanlığına kayyum atanacak mı? Sorusu konuşulmaya başlandı. Olağanüstü Hal nedeniyle FETÖ ile ilişkileri olan ve terör örgüne yakınlığı ile bilinen belediyelere yönelik yapılan kayyum atamasının ilçemize de yapılacağı kamuoyunda iddia edilmeye başlandı. Yapılan iddialarda Belediye Başkanının böyle bir durumla karşılaşması halinde ya Belediye Meclis Üyelerinden birisinin Belediye Başkanlığı görevine bakacağı, yada kayyum atanacağı iddia ediliyor. Bu soruşturmanın bitmesi halinde Belediye Başkanının bir daha aday olamayacağı kamuoyundaki söylentiler arasında yer alıyor.
PARTİNİN TUTUMU
NE OLACAK?
İlçemizde tüm bu gelişmeler yaşanırken Ak Parti’nin tutumu ise merak konusu oldu. Bazı gruplar soruşturma sonrası Belediyeye kayyum atanacağını ifade ederken bazı gruplar ise partinin bu işin üzerini kapatacağı yerel seçimlere kadar her hangi bir işlem yapmayacağını, belediye başkanının bir dahaki seçimlerde aday gösterilmeyeceğini konuşuyor.
POLAT; “RUTİN
KONTROL”
Konuyla ilgili Belediye Başkanı ile görüşen gazetemiz yetkililerine Belediye Başkanı Ferda Polat, müfettişlerin geçtiğimiz hafta içerisinde geldiğini, kendilerine Belediyede bir yer tahsis ettiklerini, burada çalışmalarına devam ettiklerini, müfettişlerin ise rutin kontrol olarak geldiklerini söyledi.
►Haber merkezi.

fet

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Baktığını  anlamak

Baktığını anlamak

Tema Tasarım | Osgaka.com