Ana Sayfa HABERLER 17 Nisan 2014 post_views_covai Görüntüleme

Artık hizmet bekliyoruz

Seçimler yapıldı. Milli irade tecelli etti. Halk yerelde kendini idare edecek olan insanları seçti ve vekâletini onlara verdi. Vekâleti alanlar kendisini vekil tayin edenlerin iradesi hilafına hareket edemezler. Hukuk tabiriyle söyleyecek olursak müvekkilleri aleyhine tasarrufta bulunamazlar. Bir diğer önemli nokta da vekil olduklarını unutmadan vekâletini aldığı insanlara hizmet etmektir. Zira millete efendilik olmaz.

Bu seçimde ilçemiz açısından önemli bir değişiklikte artık Büyükşehir Meclisi’nde temsil edilecek olmasıdır. İlçemiz Ak Partiden iki, MHP’den bir ve Belediye Başkanı olmak üzere dört üyeyle temsil edilecek. Bu üyelere ilçemizin kalkınması ve büyükşehirden alınacak hizmetler noktasında çok önemli görev ve sorumluluk düşmektedir. Gereğini yapacaklarını ümit ediyoruz. Nihayet Büyükşehir Belediye Meclisi ilk toplantısını Sayın Melih Gökçek başkanlığında yaptı. Bu toplantıda görev dağılımları da yapıldı. Bizim üyelerimizde önemli komisyonlarda yer aldılar. Hemşerilerimizin parti farkı gözetmeksizin birlikte hareket etmelerini ve ilçe menfaatini öne almalarını bekliyoruz. Uyumlu bir meclis ve başarılı hizmetler bekliyoruz. Yıllarca ihmal edilmiş ve unutulmuş, Ankara’nın uzağında kalmış olan ilçemizin bu vesileyle makûs talihinin son bulmasını bekliyoruz. Ankara’da ses getirmek ve bir siyasi farkındalık oluşturmak zorundayız. Ankara’daki hemşerilerimizi ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızı da bu hizmet kervanına katıp örgütlü hareket etmeliyiz. Şereflikoçhisar görevini yapmıştır. Şimdi sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek’tedir.
*****
Seçim dönemi ilçemizde anlam veremediğimiz bir takım gelişmelere şahit olduk. Devlet memurlarına aktif siyaset serbest oldu da bizim mi haberimiz yok? Bizde devlet memuru artık çok yönlü çalışıyor. Bir taraftan memurluğunu yaparken bir taraftan da ticaretine devam ediyor. Onunla da kalmıyor bazı gazete ve ajansların gönüllü elemanı ve muhabiri gibi çalışıyorlar. Daha da ötesi bazı siyasi partiler için kapı kapı oy topluyorlar. Yanılıyorsam beni düzeltin. Sanırım bu insanlar amirlerinden değil, başka yerlerden emir ve komuta alıyorlar. Asıl anlamadığım ise bu insanlar nereden ve kimden cesaret alarak bu kadar pervasızca ortalıkta arzı endam ediyorlar? İlgililerine sormak istiyorum: Nasıl oluyor da aynı insanlar yıllarca iki vakit namaz kılınan camiler de görev yapıyorlar? Buralarda hiç mi rotasyon olmuyor yoksa bunlar özel insanlar mı? Bu kadar başıboş bırakırsanız memurlarınız ticarette yapar siyasette buna şaşmamak lazım! Yetkilileri uyarıyoruz özel ve özellikli memurlar istemiyoruz. Lütfen görevinizin gereğini yapın. Siyaset yapmak isteyenler cübbelerinden ve rütbelerinden arınarak soyunmalı ve gerçek kişiliği ile siyasete girmeli ve becerebiliyorsa ülke idaresine müdahil olmalıdır. Öyle hariçten gazel okuyarak siyasete müdahale ve milli iradeyi etkileme gayretine müsaade edilemez. Buyurun erler meydanına arzı endam edin ve toplumdan boyunuzun ölçüsünü alın. Kazanın toplumun takdirini ve hizmet edin. Aksi takdirde hariçten gazel okuyup her şeye maydanoz olmayın!

Netice itibariyle herkes haddini bilmeli ve kendi işini yapmalıdır. Kimse durumdan vazife çıkarıp kendisine verilmeyen yetkiyi kullanmaya kalkışmamalıdır.

Saygılarımla…

atalay

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Mahalleli şikayetçi

Mahalleli şikayetçi

Tema Tasarım | Osgaka.com